Companies starting with O

Ongi ettori Vitoria-Gasteiz

Autor: alena.kuchova, Země: Španělsko, úterý, 27 únor 2018

Jako můj domov pro další půl rok jsem zvolila baskické město na severu Španělska, Vitoria-Gasteiz. Byl to nezapomenutelný půlrok, který mi dal mnoho zkušeností a svého rozhodnutí vyjet na zahraniční pobyt rozhodně nelituji. Asi zde nemusím vypisovat všechny výhody, které takový pobyt nabízí, jako jsou přátelé, jazyky a zkušenosti. Rozhodla jsem se tedy napsat praktické informace ke studiu přímo ve Vitorii, které by se mi před odjezdem hodily, a doufám, že se budou hodit i vám.

Oviedo? Vamos!

Autor: karolina.malkova, Země: Španělsko, úterý, 25 duben 2017

Určitě váháte nad tím, jestli sever nebo jih Španělska. Měla jsem to podobně, ale nakonec jsem si vybrala Oviedo, kde není dialekt a lidem tu je skvěle rozumět. Nelituji!

Ostrov věčného jara - Tenerife

Autor: simona.kubinova, Země: Španělsko, středa, 16 prosinec 2015

Ano, Tenerife je opravdu ostrovem věčného jara. Mezitím, co píši tyto řádky, venku je jasná obloha, slunce svítí a vše kvete a to dokonce i v polovině prosince. Tenerife je ostrovem úžasné přírody, krásného počasí a průzračného moře.

Oviedo

Autor: martina.chroustova, Země: Španělsko, úterý, 25 listopad 2014

Před odjezdem
V případě Španělska, a jak jsem slyšela tak i dalších univerzit, nepočítejte s tím, že se potřebné dokumenty vyřídí před odjezdem. Teoreticky by to tak sice fungovat mělo, ale prakticky se na vás zahraniční univerzita vykašle, a je jedno, jestli jim pošlete několik mailů nebo jim dokonce zavoláte a slušně požádáte o odeslání potvrzené learning agreement zpět do Čech. U nás jsou tak hodní, že jim stačí poslat to až po příjezdu do zahraniční univerzity a nechají vás podepsat finanční dohodu i bez LA. Takže se nijak nestresujte a klidně si kupte letenky předem a ne až týden před odjezdem, jako já s Káťou.

Oviedo, srdce Asturias

Autor: radka.vilimova, Země: Španělsko, pátek, 17 kvě 2013

O tom, že bych chtěla vyjet na Erasmus do Španělska jsem věděla už při nástupu na TUL, protože jsem byla ve španělštině začátečník a nejlepší škola jazyka je právě pobyt v zahraničí. Proto mi ani nevadilo, že jsem byla přijata na univerzitu, kterou jsem neměla mezi preferovanými, hlavně že se nacházela ve Španělsku. Trochu jsem se tedy obávala, jak to bude s financemi, naštěstí mě rodina v mém nápadu podpořila kapesným a také jsem dostala Erasmus stipendium, které sice nebylo nijak závratné, ale víte jak, aspoň něco, bez toho stipendia bych mohla na celý Erasmus rovnou zapomenout...