Companies starting with #

¡Valencia!

Autor: marketa.herdegenova, Země: Španělsko, neděle, 11 prosinec 2016

Jestli přemýšlíte, kam na Erasmus, tak rozhodně do Valencie! Proč zrovna Valencie? Protože tam je moře, protože to od nás není zas tak daleko, protože se tam nemluví nijak zvlášť složitým dialektem a vlastně ho na ulicích ani moc neuslyšíte no a protože ve Valencii „nikdy“ neprší!

Švýcarsko – země čokolády, dechberoucí přírody a vysokého životního standardu

Autor: tomas.bendl, Země: Švýcarsko, neděle, 24 duben 2016

1. Začátky a příjezd
2. Škola
3. Život ve Švýcarsku
4. Praktické info
5. Závěr

¡Burgos!

Autor: andrea.kocanova, Země: Španělsko, pátek, 15 duben 2016

Erasmus v Burgosu

Úžasný semestr v Canakkale

Autor: kristyna.hanouskova, Země: Turecko, pátek, 25 březen 2016

Turecko jsem si vybrala především kvůli tomu, že jsem měla mnoho pozitivních feedbacků od kolegů kteří tu byli přede mnou. A také mám ráda moře a teplo!:D

Co jsem se rozhodla odvést s sebou ze Španělska do Čech

Autor: monika.skocikova, Země: Španělsko, úterý, 22 prosinec 2015

Když jsem se před pár měsíci usadila do sedačky letadla, srdce mi bušilo a  hlavě mi běhalo nespočet myšlenek a nezodpovězených otázek. ..."Co budu dělat až vystoupím z letdala? Jak zjistím, který autobus mě doveze do centra nebo alespoň poblíž hotelu? Jede tam vůbec nějaký autobus? Nebude lepší jet taxíkem? Kolik asi může stát taxík? ...Ne, nemysli na to!! Zeptáš se. Aha, zeptám se. Co když mi nebude nikdo rozumnět? A co když nebudu rozumnět já?..." Jsem opravdu takový blázen, že jsem do toho šla? Ano i ne.

Život v OVIEDU

Autor: klara.hartychova, Země: Španělsko, pátek, 17 duben 2015

ERASMUS...To musíš zažít!!

Jedním z mých cílů při nástupu na vysokou školu bylo jet na erasmus. Jasnou volbou bylo Španělsko, když už studuji tu španělštinu. Pak stačilo jen podat přihlášku, vybrat budoucí univerzitu a doufat, že projdu výběrovým řízením. Vše šlo celkem hladce..

Život na Tenerife

Autor: tereza.ruzickova, Země: Španělsko, čtvrtek, 09 duben 2015

Jak Ti jistě řekne úplně každý, kdo byl někdy na Erasmu nebo na podobném dlouhodobém pobytu v cizí zemi, rozhodně neváhej a jeď! Je to zkušenost k nezaplacení, zvláště jestli rád/a cestuješ, chceš se zlepšit v cizích jazycích, osamostatnit se a vůbec  poznat jiný život, nové kultury, lidi, místa, ...
Z vlastního docela velkého množství zkušeností doporučuji jakýkoli výjezd do cizí země, ať již za prací či za studiem a o to více Erasmus, kde Tě čeká jistá finanční podpora a i když si mnoho věcí musíš zařídit sám/a, stále tu je pár lidí, kterých se na jakékoli informace můžeš zeptat, třeba já. :-)

Úsměv na Tenerife nesundávám

Autor: barbora.cwierzova, Země: Španělsko, pondělí, 30 březen 2015

¡La Vida sueña!

Aneb Jak nemůžu odmontovat úsměv

Šárka Najmanová

Německo, Technische Universität Chemnitz

¡VIVA BURGOS, VIVA ESPAÑA!

Autor: sarka.vrabcova, Země: Španělsko, úterý, 25 listopad 2014

Každý někdy stojí před velkým rozhodnutím, které mu podstatně změní život. I já jsem byla v takovéto situaci, a dnes vím, že mé rozhodnutí bylo správné. Když jsem si podávala přihlášku na Erasmus do Španělska, neměla jsem ponětí, do čeho se skutečně pouštím. Měla jsem sen, chtěla poznat mou oblíbenou zemi-zemi slunce, tepla, tradic, fiest a zábavy. Chtěla jsem zažít každodenní život se Španěly, poznat nové lidi, ochutnat místní speciality, studovat v cizině, naučit se lépe mluvit a pochytit nové vědomosti a hlavně zkušenosti, které nikde jinde nevezmete. Chtěla jsem být ve Španělsku jako doma.

Šárka Vrabcová

Španělsko, Universidad de Burgos (Facultad de Humanidades y Educación)

Švýcarsko - International Class 2014

Autor: eliska.svenkova, Země: Švýcarsko, čtvrtek, 17 duben 2014

Všichni příznivci zasněžených vrcholků hor, zelených plání, pasoucích se krav a aromatických sýrů, vzhůru do Švýcarska!

ŠVÝCARSKO, ST. GALLEN, RORSCHACH

Autor: katerina.pospichalova, Země: Švýcarsko, úterý, 23 duben 2013

Měla jsem tu skvělou příležitost vyjet na Erasmus do Švýcarska, proto bych se s vámi moc ráda podělila o zkušenosti, dojmy a zážitky.

Çanakkale - Turecko

Autor: miroslav.maly1, Země: Turecko, pondělí, 14 leden 2013

Město Çanakkale (čti Čanakale) se rozkládá na pobřeží průlivu Dardanely. Historicky velmi bohatá a zajímavá oblast, z důvodu jediné možné námořní cesty do Istanbulu, Černého moře a dále do Ruska. Çanakkale je krásné osmdesáti-tisícové městečko disponující zrekonstruovaným centrem města i pobřežní promenádou, které dominuje Trojský kůň ze stejnojmenného filmu Wolfganga Petersena. Město překypuje rychlými občerstveními, čajovnami, ale i večerními bary, které jsou i přes vysoké ceny hojně navštěvovány. Každé úterý a pátek se koná velký trh (Pazar). Pazar je velmi oblíben. Snad každý občan města Çanakkale tam chodí nakupovat ovoce, zeleninu, sýry, oblečení i praktické věci pro domácí práce. Na Pazaru lze velmi ušetřit a pro mě osobně to byl vždy super zážitek z nakupování.

Život na severu

Autor: veronika.jirku, Země: Švédsko, středa, 05 prosinec 2012

Hej Hej budoucí Erasmáci.

Jmenuji se Veronika Jirků a právě jsem na studijním pobytu ve švédském Kristianstadu. Pokusím se pro Vás shrnout své postřehy a doporučení pro život na „drsném“ severu.

[12  >>