Companies starting with P

Polsko - země neotřelých příběhů

Autor: jiri.kocib, Země: Polsko, pondělí, 06 srpen 2018

Jako místo svého působení na Erasmu jsem si, ne zcela dobrovolně, vybral Polsko. Zemi neotřelých příběhů a nenavazujících dálnic.

Portugalsko podruhé

Autor: petra.hruba, Země: Portugalsko, úterý, 30 leden 2018

Pokračování mého života ve Faru přes zimní semestr... ♥

Petra Hrubá

Španělsko, UALG, University of Algarve

Postřehy z Málagy na druhou

Autor: aneta.markova, Země: Španělsko, úterý, 20 prosinec 2016

Je deset hodin večer a já zrovna přišla z práce. Ještě teď mám pusu dokořán z vyhlídek, jaké jsem dnes večer viděla. Bylo to poprvé, co jsem jela za tmy. Bylo to neuvěřitelně super. A bylo to... jiné. Stejně jako celý můj zdejší pobyt.

Pracovní stáž v Anglii

Autor: marketa.vavrova, Země: Spojené království, pondělí, 19 prosinec 2016

Pokud se chcete vydat do země s rodilými angličany, Velká Británie je tou pravou volbou. Bohužel však můžete vyjet pouze na pracovní stáž, studijní pobyty z naší univerzity nejsou zatím možné.

První dny v Drážďanech

Autor: veronika.farska, Země: Německo, pátek, 15 duben 2016

Zdravím všechny z nedalekých Drážďan.

Drážďany jsou krásné město opravdu jen kousek od hranic. Není problém sednout v Liberci na vlak a za dvě a půl hodin být zde.

Petr Chvojka

Turecko, Canakkale Onsekiz Mart Universitat

Pavlína Dobrá

Rakousko, Pädagogische Hochschule Wien

Petra Babáková

Švýcarsko, Pädagogische Hochschule St.Gallen

Petra Herbrigová

Španělsko, Universidad de Oviedo

Pavla Škopová

Španělsko, Universidad de Oviedo

Petra Macasková

Turecko, Canakkale Onsekiz Mart University

Pavel Šťovíček

Švédsko, HKR- Högskolan Kristianstad

Pár rad pro pobyt v městě Oviedu

Autor: eva.kopecka1, Země: Španělsko, středa, 15 kvě 2013

O společnosti Erasmus jsem poprvé zaslechla od mých spolužáků, kteří zvažovali tuto možnost studia. Na více informací jsem se zeptala vyučujících a přečetla na stránkách naší univerzity. Rozhodla jsem se napsat požadovaný motivační dopis aniž jsem byla pevně rozhodnutá, že bych na pobyt chtěla jet a už vůbec jsem si nemyslela, že bych byla bývala mohla patřit mezi těch pár „vyvolených“ J Když jsem zjistila výsledky výběrového řízení, nechtěla jsem odjet. Nikdy jsem nebyla tak dlouhou dobu odloučená od svých blízkých, natož na takovou vzdálenost. Navštívila jsem také hromadnou informační schůzku, která byla zorganizovaná pro zájemce již po výběrovém řízení. Když jsem se tam dozvěděla kolik papírování a starostí by mě toto studium stálo, chtěla jsem to vzdát už tuplem. Poté jsem mluvila s několika studenty, kteří pobyt absolvovali a ti mě utvrdili v tom, že bych přišla o velkou zkušenost a nabídku, kterou už jen tak od někoho nedostanu. I nyní takřka na konci svého pobytu mohu říct, že jsem udělala správné rozhodnutí a jsem ráda, že jsem toto studium absolvovala.Vždycky je třeba překonat nějaké překážky, ale jak se říká: „když se chce, tak to jde“. S papírováním jsem se vypořádala před vánoční prázdniny a 21.1. 2013 jsem odletěla do Ovieda.

První dojmy z Drážďan

Autor: marek.base, Země: Německo, neděle, 06 leden 2013

Příjezd, organizační věci a první měsíce studia v Drážďanech

[12  >>