Greetings from Malta

Atlas Language School

20. červen 2023

Kontakt

Vydejte se za krásami srdce středomoří - na Maltě. K místu mé čtyřměsíční pracovní stáže jsem se rozhodl dle doporučení mých přátel. Pak následovalo projet LinkedIn s pracovními místy, vybrat tu pravou instituci a jede se. Konkrétně jsem se rozhodl dělat internistu na jedné z mnoha jazykových škol, které Malta nabízí. A musím říct, že jsem si nemohl vybrat lépe. Nejen, že ve škole poskytli krásné ubytování zdarma, ale dokonce vypláceli příjemnou mzdu, ze kterých se daly pokrýt veškeré minimální náklady. Ačkoliv se Malta může zdát nákladnější, než ostatní země, nemusí tomu tak nutně výt. Stačí se zorientovat, co a jak nakupovat a najednou nákupy nejsou příliš bolestivé. Příjemně to také kompenzuje kvalita potravin, která je v mnoha ohledech na vyšší úrovni, než co jsem doposud poznal.

A čím, že Malta zaujme? Krom tyrkysově modrého moře, zachovalých kulturních měst a divoké večerní zábavy hlavně diverzitu kultur. Malta mi dokázala otevřít dvěře do celého světa právě proto, že jsem se zde mohl setkat s lidmi z celého světa (a jsem kterými jsem dosud v kontaktu). Nyní mi nedělá problém vycestovat do dalších zemí jako je Turecko, Japonsko, Jižní Korea, Kolumbie, Venezuela, USA, Mexiko atd. s vědomím, že tam na mě bude čekat někdo z nynějších přátel. Je to právě tento střet kultur na malém ostrově, který dává i čecháčkovi pocit světovosti. Proto doporučuji Maltu 11/10.