Studium za severním polárním kruhem

Vladimír Křivský

UiT The Arctic University of Norway

15. březen 2022

Tělesná výchova - Geografie

Zimní semestr 2021

Film in cross-cultural research, Gender and Social Inequality, Culture, Conflict and Society.

Jmenuji se Vladimír Křivský a v současnosti jsem studentem druhého ročníku navazujícího studia oboru tělesná výchova – geografie. S vědomím toho, že po dokončení studia budou
čím dál větší závazky (práce, rodina) jsem se rozhodl pro využití programu Erasmus+. Při výběru cílové univerzity jsem se v první řadě zaměřil na lokaci, která je geograficky zajímavá a také nabízí dobré sportovní vyžití. Navíc jsem Skandinávii téměř vůbec procestovanou neměl, takže když jsem si zjistil další podrobnosti, tak bylo Tromsø jasný cíl!

Jak už tomu bývá, tak počátek byl dost zmatený a únavný. Nejvíc jsem byl frustrovaný z komunikace a dokumentace, o kterých když člověk neví, jak přesně fungují, tak mohou být dost zdlouhavé. Avšak, když porovnám stresy způsobené zmíněnými nepříjemnosti a množství zážitků, skvělých lidí, získaných zkušeností a nových dovedností, tak pozitiva značně převažují negativa. Tedy stoprocentně vyjet do zahraničí stojí za to!

Vybírat mezi všemi zážitky jen některé je opravdu těžké. Každopádně bych mezi ně určitě zařadil cesty do Osla, Trondheimu a obzvlášť víkend na Špicberkách (Svalbardu). Další výlety například k jezeru Blåvatnet, na vrchol Nordtinden nebo také výlety do jeskyně a do dolů byly neobyčejné zážitky. K cestování jsem téměř každý den připojil sport, dobrou kávu a samozřejmě také zajímavé studium.

Takto jsem si svůj Erasmus poskládal já, a ke štěstí mi opravdu nic nescházelo. Samozřejmě je na Vás, jak si pobyt naplánujete, a k čemu jej využijete. Přeci jen máme každý jiné sny a cíle. Z pobytu jsem točil něco na způsob vlogů, které by tento blog mohly ještě o dost informací doplnit, a třeba Vás také trochu motivovat.

Na závěr snad jen dodám, že už nikdy v životě Vám s největší pravděpodobností nikdo nedá půl roku nebo dokonce celý rok placené "dovolené". Tak neváhejte!

Nechte se inspirovat dalšími články