Kristianstad

14. prosinec 2016

TV-AJ

Zimní semestr 2016

Ameriška angleščina, Argumentiranje in debatiranje v angleščini, Interpretacija angleških literarnih besedil, Oblikoslovje angleškega jezika, Osnove ustnega sporočanja v angleščini, Razvijanje jezikovne zmožnosti 2

Erasmus v Kristianstadu

Kristianstad je malé město na jihu Švédska. Potkáte tu mnoho příjemných lidí, navíc tu každý mluví velice dobře anglicky, takže není problém se dorozumět. Univerzita je asi 10 minut autobusem od centra. Je to menší univerzita v hezkém prostředí. Jediný problém se kterým jsem se ve Švédsku setkal je že všechno je hrozně drahý. Většinou tak třikrát dražší než v Česku. Jako exchange student máte na výběr dvoje ubytování. Na kolejích hned vedle univerzity není možné bydlet, ale není to problém, přednášky totiž nebývájí tak často jako v Česku. Univerzita nabízí ubytování v centru nebo v 20 km vzdálené přímořské vesnici Ahus. Já jsem si vybral Ahus. Areál je 100 m od moře a bydlí se v malých domcích po 4 lidech. Cesta do města autobusem trvá 30 minut. V letních měsících je určitě lepší Ahus, ale v zimních bych preferoval ubytování v centru. Erasmus ve Švédsku určitě doporučuji, je to nazapomenutelná zkušenost.

Nechte se inspirovat dalšími články