První měsíc v Dresden

Jakub Hříbal

Technische Universität Dresden

Jak probíhál pravděpodobně nejhektičtější měsíc pobytu na TU Dresden...

Všichni jsem se sešli již týden dopředu na Informations Tag, který sice nebyl povinný, ale vřele ho všem, kteří se chystají na erasmus jak v letním semestru  tohoto akademického roku či roku následujícího, doporučuji. Jedná se o jedno dopoledne, jež strávíte v přednáškové síni, při němž získáte cenné informace, které budete po dobu studia, ale také hlavně v prvním měsíci, potřebovat. Zjistíte, kde a kdy si můžete zapsat předměty, kde proběhne imatrikulace, kde sídlí jaká katedra či kde jaký důležitý úřad. Na imatrikulaci zjistíte podrobné informace o tom, kdy a kde máte být a co všechno si musíte zařídit. Rovněž získáte studentský průkaz univerzity, na který můžete jezdit po Drážďanech i po celém Sasku zdarma, což vám velice usnadní život za hranicemi.

Když toto všechno přežijete a vyřídíte, můžete se  plně soustředit na školu a studijní život. Ve škole jsou na erasmu studenti velice milí a vstřícní. Když se zeptáte, rádi Vám se vším poradí. Třetí týden se píše rozřazovací test němčiny, který určí do jakého kurzu můžete chodit. Vše je dobrovolný, ale opět doporučuji (test i kurz). Já chodím na kurz C1 a chválím si ho. Hlavně když se dostanete do skupiny B2 a víc, tak se vám otevřou nové možnosti volby předmětů, tzv. „erasmáckých předmětů“, kde se nejen naučíte lépe německy, ale poznáte i jiný erasmáky.