Vánoce se blíží

Eva Semrádová

Kirchliche Pädagogische Hochschule

10. prosinec 2010

Obor německý jazyk - španělský jazyk

Ani jsem se nenadála a je přede mnou poslední týden, než odjedu domů na Vánoce. Ve škole to začíná být docela zajímavé, do Vánoc musím odevzdat pár esejí, předvést dvě prezentace před celou třídou a sepsat portfolio na European Village (program jenom pro Erasmus studenty) a v lednu mě čekají 3-4 zkoušky, to ještě nevím přesně. Zkoušky budou písemné, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Ale profesoři jsou tu na nás velice hodní, tak doufám, že jim to vydrží i přes zkouškové období.

Na začátku měsíce jsme se vydali na jeden den do Vídně, kde jsme se setkali se studenty z místní univerzity a ti nás provedli po Vídni. Ukázali nám hlavní část města, nejdůležitější památky a naší Tour jsme zakončili u Stephansdomu, snad nejznámějšího domu ve Vídni. Vídeň je nádherné město, zejména doporučuji navštívit vánoční trhy – Weihnachtskindlmarkt. Ve Vídni je jich několik, je jedno, který z nich navštívíte, všechny jsou nádherné. Nejhezčí jsou ovšem v noci, kdy se rozsvítí všechna světla a trhy jsou krásně osvícené. Na každém rohu vám nabídnou Glühwein nebo Punsch, určitě ochutnejte :)

Nechte se inspirovat dalšími články