Letní semestr v Canakkale

Letní semestr 2015

Corporate Finance

Ahoj lidi!
Rád bych se s Vámi podělil o pár poznatků z mémo studia v zahraničí, konkrétně z Tureckého Canakkale.

Do Cannakale jsme přijeli na začátku Února, těsně předtím, než nám začal letní semestr. Myslím, že jsme čekali přívětivější počasí, ale stále to bylo lepší než v Čechách. První věc je, že v zde nefunguje Erasmus buddy, takže Vám se vším tak nějak pomůžeme ti, co sjme tam byli, nebo vaši hostia nebo Erasmus koordinátoři.
Škola je od centra vzdálená 15-20 minut busem, žáleží na lince. Některé vás provezou celým městem a nekteré jsou expresi, ale to časem poznáte sami.
ESN Canakkale zde funguje opravdu dobře, školní koordinatoři jsou ochotní a snaží se pomoct. Jen se jim snažte odevzdat vše do kdy přesně máte, bude mít všechno dříve a hlavně hotové.
Škola vychází časově v pohodě.. Stále je to Erasmus... Můžete si vybrat i vysoké škály předmětů, podle potřeby, nebo zda vás jen zajímají.. Turkové jsou celkově milý národ a snaží se pomoct. Čechy naprosto milují, ale anglicky si s nimi nepopovídáte. Většinou jsem s mladší generací.
ESN poskytuje řadu možností jak cestovat skoro po celém Turecku, zároveň, jsou i úzké konexe mezi ostatními městy a neníproblém vycestovat s jiným městem.
Ještě se vrátím k počasí, to se láme na konci března a od začátku dubna není pro čecháčka problém se vykoupat v moři.
ko konci zmíním, že jídlo je zde k českým poměrům skoro stejně drahé, jen alkohol je tu opravdu hodně drahý díky vysokému clu od vlády.

Kdyby jste se chtěli na cokoliv zeptat neváhejte mi napsat.