Maribor

29. duben 2015

TV-AJ

Letní semestr 2015

Ameriška angleščina, Argumentiranje in debatiranje v angleščini, Interpretacija angleških literarnih besedil, Oblikoslovje angleškega jezika, Osnove ustnega sporočanja v angleščini, Razvijanje jezikovne zmožnosti 2,

Zdravím :)

Erasmus v Mariboru můžu jen doporučit. Je to tu opravdu super. Je tu obrovské množství erasmáku, takže se tu určitě nebudete nudit. Škola je o něco náročnější než v Liberci, aspoň co se týče mého oboru, ale učitelé jsou tu skvělý, takže to neni až tak složité. Nevýhodou a pro někoho možná výhodou je to, že většina oborů na pedagogické fakultě má výuku jen ve slovinštině, takže se předměty plní pouze formou seminární práce.  Za nejlepší věc tady v Mariboru považuji stravování. Používá se tu systém bonů. Od státu dostanete bon na každý pracovní den v měsíci a ten můžete použít v  téměř každé restauraci a potom vám stačí už jenom doplatit obvykle kolem dvou eur. Navíc na pedagogické fakultě je restaurace all you can eat. Město je také hezké a je tu výrazně teplejší počasí než v Liberci. Doufám, že vám tento článek pomůže při rozhodování :).