Úsměv na Tenerife nesundávám

30. březen 2015

ŠpanělskÁmos a anglickárie filologie

Letní semestr 2015

Sintaxis, Teoría de la literatura, Varieta des del español, Úsos del inglés, La lengua inglesa 2

¡La Vida sueña!

Aneb Jak nemůžu odmontovat úsměv

Jak už sám název napovídá, můj příspěvek je více než pozitivní. Úsměv opravdu nesundávám, jelikož je tu každý den více než milión důvodu proto se smát. První z nich je úžasná příležitost erasmus, za kterou jsem velmi vděčná, už jen ten sám o sobě je něco neuvěřitelného, ale v kombinaci s Tenerife?! Dá se snad říct NE, erasmus na tenerife? Myslím, že všichni se mnou souhlasí, že ne! Ostrov splněných přání! Jestli váháte, zda vycestovat na erasmus či nikoli, tak za mě všema deseti JEĎ!!! Jak já říkám, já už se nevrátím! Tento okamžik, co tady právě teď zažívám, je naprosto nepopsatelný, tak šťastná z každého dne jsem snad nikdy nebyla a proč? Důvod je hned několik. První z nich je, že jsme zkrátka na Tenerife!! Vzduch s vůní moře, všudy přítomné teplo ya hřejivé paprsky slunce, MOŘE, nekonečné pláže, Teide, hory, národní parky, lesy, útesy, soutěsky, nekonečný klid místního prostředí, ÚSMĚVY všech místních lidí, úžasná univerzita, nekonečné FIESTY a SIESTY, erasmus spirit a soudržnost studentů… Zkrátka La vida maravillosa! Místní lidé jsou maximálně vstřícní, milí, klidní a hlavně úsměvaví. Každý úsměv vrátí dvojnásobně a to platí hlavně pro dívčí zájemkyně! Jestli hledáte svého pana Božského a ptáte se, kde se schovává tak je to tady! Na Tenerife! To myslím opravdu vážně. Gentelmani nevymřeli a jejich jižanská krev, smysl pro rytmus charizma, šarmantnost a uhrančivý pohled-nebezpečná kombinace. Samozřejmě pánské pokolení tu bude také více než šťastné, jelikož jak už jsem řekla teplo a pláž, co víc si muž může přát. J

Co se týče po praktické stránce erasmu na Tenerife, my jsme nepostřehly žádné větší problémy, než takové, jaké jsou asi stejné u každého nováčka na erasmu. Místní přístup univerzity, profesorů a koordinátora nemá chybu, jsou vstřícní, přístupní kdykoli milí a snaží se pomoci v každé situaci. To samé platí i s úřady. Co se týče cen, vy jako residenti a studenti ULL máte mnoho slevy na vše na jízdné MHD, na cestování po Španělsku- península a Kanárské ostrovy. TO obzvláště doporučuji! Letenky jako residenti máme za polovinu. Např. Já se chystám letět na ostrov La Palma za 40e tam i zpět, což je super, ale ještě to není tak úžasné. Kamaráda letí do Sevilli za 20e obě cesty. Za druhé, já jsem si splnila svůj surfařský sen a díky těmto slevám mě od Atlantik surf (všem doporučuji) 10 lekcí/2.5h vyšlo na 100e. Normální částka lekce pro turisty je 30e. J Takže toho určitě využijte. Potraviny nakupujeme v Mercadoně to je nejlevnější  a nebo stánkový prodej či u soukromníku, což se tady vyplatí a kvalita a výběr je nesrovnatelný – hlavně ovoce a zelenina! Já jsem z ní unešená, tolik neznámých druhů ovoce a zeleniny, chuť něco neskutečného a cena směšná. Let na Tenerife doporučuji z Memmingemu od společnosti Ryanair, my jsme měly štěstí na akční letenku za 1 500Kč. Bydlení doporučuji v centru La Laguny, kde máte vše kousek a hlavně se vyplatí kvůli nočnímu životu a víru centra města, které jé krásné a má své osobité kouzlo. Ubytování jsme sháněly na internetu a na facebookové stránce erasmus Tenerife 2015, kam všichni minulý erasmáci sdíleli své byty, nabídky atd a taky zde můžete dostat odpovědi na všechny své otázky. A místní fiesty, svátky a velké oslavy, prostě stojí za to vidět a zažít na vlastní kůži. My zažili Karneval, bylo nám řečeno, že druhý největší po Rio de Janeiru, ale mě to přišlo, jako nefalšované Rio, které jsem do té doby viděla pouze v TV. Husí kůže, plné ulice bavících se a tančících lidí v neuvěřitelných kostýmech, alegorické vozy enormních velikostí. Uuuf, neskutečné! Hlavně týdenní nekonečná fiesta! Co určitě doporučuji je sjednat si dobré pojištění a mít sebou evropskou kartičku o zdravotním pojištění bez té téměř nemáte šanci na ošetření. O tom Vám může vyprávět moje kamarádka a spolužačka, spoluerasmčka Tereza Růžičková. Pokud Máte jakékoli další otázky nebo připomínky neváhejte mě kontaktovat např. na facebooku – Barbora Cwierzová. (Omlouvám se, ale předchozí vytvořený příspěvek jsem nedopatřením smazala, takže tento už není prostě ono. J) Snad Vám místní život tady přiblíží pár mých fotek.

Závěrem, pro mě toto splněný sen. Nemám více slov, jen úsměv. J

Nechte se inspirovat dalšími články