Studijní pobyt ve Freiburgu (Německo)

Lucie Pekárnová

Pädagogische Hochschule Freiburg

Posílám pozdrav z Německa. Freiburg je nádherné město plné zeleně, podél se táhne les Schwarzwald. Všude se dá dostat tramvají, která jezdí téměř pořád, vlakem, či autobusem. Je fajn, že kolej Kunzenweg je blizoučko od školy, asi tři minuty chůze...

Všechny budovy PH a menza jsou v jednom komplexu, tudíž všude blízko. V menze vaří moc dobrá jídla (polévka, dvě hlavní jídla, minutky, dezerty, bagety, saláty, teplé nápoje - polévka, hlavní jídlo, salát okolo 3 Euro. Jídla jsou velice sytá, často obědváme ve 12:00 a pak nám stačí až večeře v 18:00. Co mě překvapilo, skoro každý tu jezdí na kole, před školou je zaparkována tak stovka kol. Každý týden se pořádá nějaká párty a o víkendu jezdíme na výlety. Byli jsme se podívat u jezera Titisee, v Zoo, Colmaru, prochodili jsme centrum města Freiburg, krásné. Rádi bychom se také podívali do Strassburgu a Basileje, kam to také není daleko. Studijní pobyt ve Freiburgu doporučuji všem.